V ponedeljek, 15. 4. 2013, so nas prvič v novi šoli obiskali naši dedki in babice. Najprej smo jih povabili v razrede k pouku. Z nostalgijo so se spominjali časov, ko so tudi oni sedeli v šolskih klopeh in polnili glave z znanjem. Priznali so, da so bili učitelji včasih bolj strogi, mnogokrat je »zapela« tudi palica.

V drugem delu obiska smo dedke in babice povabili v šolsko avlo, kjer smo za njih pripravili kulturni program. Nastopili so naši glasbeni in plesni talenti ter mlade pesnice: Petra, Neža in Maja, ki so predstavile svoje pesmi. Za konec so dogodek popestrili harmonikarji: Anže, Žan in Jan. Ob zvokih njihovih instrumentov smo vsi skupaj tudi zapeli.

Naše druženje je prehitro minilo. Eni in drugi smo bili veseli, da smo skupaj preživeli prijetno dopoldne. Dedki in babice so se med nami dobro počutili, kar se je dalo razbrati iz njihovih srečnih obrazov.

{pgslideshow id=38|width=610|height=360|delay=1000|image=L|pgslink=1|random=1}

Petra, 9. a, in Jera, 8. b