plan    POHODNIŠKO DRUŠTVO NOVO MESTO

Dom na Kofcah (1488 m)

Veliki vrh (Košuta) (2088 m)

sobota, 21. junij 2014

Pohodniško društvo Novo mesto  vabi vse mlade planince, starše, babice, dedke in vse ostale pohodnike na Veliki vrh. Pripravili smo vam dve različici poti.

ODHOD: S postajališča pri Tušu v Novem mestu ob 7. uri. Pot nas pelje mimo Ljubljane, Tržiča do Podljubelja (Matizovec). Od tam se bomo peš podali na Veliki vrh (Košuto).

TURA: Začetek ture bo v Podljubelju. Pripravili smo dve različici ture.

Za zelo mlade in malo starejše: Podljubelj – Dom na Kofcah – Podljubelj. Višinske razlike je 500 metrov. Zmerne hoje bo 4 do 5 ur.

Za zelo dobro pripravljene pohodnike pa smo načrtovali traso: Podljubelj – Dom na Kofcah – Veliki Vrh (Košuta) – Podljubelj. Višinske razlike je 1100 metrov. Hoje bo cca 8 ur.

Izbrali bomo turo, ki bo primerna vremenskim razmeram in zmožnostim udeležencev. Opozarjamo, da večji del ture poteka po dokaj strmem, vendar tehnično nezahtevnem terenu.

Pozor za imetnike knjižice SPP: Tu poteka SLOVENSKA PLANINSKA POT, tako si boste lahko dodali še ta žig.

POVRATEK: V Novo mesto se bomo vrnili v poznih popoldanskih urah, predvidoma med 19. in 20. uro.

OPREMA: Planinski čevlji, nahrbtnik, rezervna majica, bunda, rokavice, kapa, priporočljiva je tudi pelerina in seveda vse ostalo, kar obvezno sodi v nahrbtnik. Priporočamo pohodne palice.

HRANA: Hrana in pijača iz nahrbtnika. Oboje bo moč kupiti tudi v Domu na Kofcah (zaščitni znak te planinske postojanke so štruklji).

CENA: šolarji s plačano članarino PZS: 10€,

šolarji brez plačane članarine PZS: 14€,

odrasli člani PZS: 14€,

odrasli nečlani PZS: 17€.

PRIJAVE: Prijavite se pri mentorjih na šolah do srede, 18. junija 2014, ali

– Marko Gregorič: 070 988 855 ali novo.mesto2@gmail.com in

– Majda Markovič: 041 577 822 ali majda@tomas.si

VODENJE: Pohod bomo vodili vodniki PZS, vodji pohoda sva Marko Gregorič in Majda Markovič.

PLANINSKI POZDRAV IN NASVIDENJE NA TURI.

Več informacij na info@pdnm.si ali www.pdnm.si