VIDEO: Zaključna prireditev 2013/14

zaključna prireditev 13-14 1Šolsko leto 2013/14 se je zaključilo in pred nami so dnevi, ko prisluhnemo školjki, v kateri šumi poletje … POLETNI DAN… Ob njem pomislimo na počitnice, morje, prijatelje in sonce … Na čas, ko se zjutraj zbudimo in nimamo šolskih obveznosti … Na čas, ko naše misli poletijo in zasanjano zremo v sončni zahod … V Mirni Peči valov sicer ni, le Temen’ca se počasi vali. Namesto galebov pa čebele brenčijo. Toda tudi v naših krajih je lepo …

S temi besedami smo začeli zaključno prireditev, ki se je v avli OŠ Toneta Pavčka odvijala v ponedeljek, zaključna prireditev 13-14 223. 6. 2014. Pevski zbor je s pesmijo Prisluhni školjki v naše misli že prikradel okus poletja. V nadaljevanju so nastopili učenci 1. in 2. razreda in ob pesmi Limbo dance poleg petja v prostor vnesli igranje na ropotulje, podajanje žoge in klobučka, skakanje s kolebnico, vrtenje obroča, dvigovanje uteži ter ploskanje. Ob njihovem nastopu so nas kar dlani in podplati zasrbeli! Ker smo skozi celotno šolsko leto na šoli izvajali projekt Zdrav duh v zdravem telesu, je bila s športom povezana tudi naslednja točka. Prikupno plesno točko so pripravile ritmične gimnastičarke. Deklice, ki so se predstavile, obiskujejo vrtec in zaključna prireditev 13-14 31. triado. Kljub mladosti in prvemu večjemu nastopu so z elementi ritmične gimnastike lepo povezale prireditev vse od podelitve srebrnih in zlatih priznanj, ki so jih učenci dosegli na različnih tekmovanjih na regijskem ali državnem nivoju, pa do podelitev nagrad šole. Le-to so popestrile učenke izbirnega predmeta Glasbeni projekt, ki so poskrbele, da je v ozadju odzvanjala instrumentalna izvedba različnih skladb. Vsem nagrajencem iskreno čestitamo in jim želimo uspešno pot tudi v prihodnje!

zaključna prireditev 13-14 4

zaključna prireditev 13-14 5

zaključna prireditev 13-14 6

zaključna prireditev 13-14 7

Povezovalki programa Katja in Maruša sta prireditev zaključili z naslednjimi besedami: »Zaključna pesem naj vas popelje v poletne dni, ki naj bodo čim bolj brez skrbi. Ne pozabite: pravijo, da ljudje, ki so srečni, ne vedo, ali je poletje ali zima …«

zaključna prireditev 13-14 8

zaključna prireditev 13-14 9

Vse sta povabili na prigrizek, osvežitev in prijetno druženje, pevski zbor pa nam je pesmijo Happy Pharrella Williamsa priklical nasmeh na obraz.

BODITE SREČNI!

Darja Rugelj