V torek, 12. 5. 2015, smo imeli učenci 5. a ekskurzijo. Potepali smo se po Notranjski. Izpred šole smo krenili ob 7. uri. Pot nas je najprej vodila v Rakov Škocjan, kjer smo si ogledali različne naravne znamenitosti (udarne jame, mali in veliki naravni most, ponikalnico Rak). Na poti do Cerkniškega jezera smo se ustavili še v znameniti cerkvi v Zelšah. Posebna je po tlorisu v obliki triperesne deteljice. Po ogledu cerkve smo imeli postanek ob Cerkniškem jezeru, kjer nam je vodička predstavila značilnosti našega edinega presihajočega jezera. Pot smo nadaljevali v Loško dolino na grad Snežnik. Kustosinja na gradu nas je popeljala po prostorih in nam slikovito prikazala življenje na gradu. Gospodje Snežniški so bili prvič omenjeni v 13. stoletju. Do danes pa je bil grad že večkrat obnovljen.

Prijetno utrujeni in polni novih vtisov smo se ob 15.15 vrnili v Mirno Peč, kjer so nas pred šolo pričakali starši.

Učenci 5. a