V petek, 6. januarja, smo se učenci 4. a in 4. b razreda prvo uro zbrali. Čakalo nas je presenečenje, ki nam ga je ob naravoslovnem dnevu z babicami, obljubila babica Anica. Spekla nam je prazničen kruh poprtnik, ki so ga gospodinje nekoč pekle ob božičnih praznikih. Po starem izročilu se tako imenuje zato, ker so ga gospodinje, ko je bil pečen, pokrile s prtom. Družina ga je pojedla s posebnim spoštovanjem. Babica Anica nam je povedala tudi običaj, ki se ga spomni iz svojega otroštva. Oče je dvignil ptička, ki je bil na kruhu, in otroci so morali skakati. Kolikor visoko so skočili, toliko so v novem letu zrasli. Ta običaj smo tudi mi podoživeli. Skočila sta Bine in Jera, saj je kruh spekla njuna babica. Skočila sta visoko, ujela kos poprtnika in letos bosta gotovo zrasla nekaj centimetrov. Učiteljica je kruh razrezala, v razredu je lepo dišalo, kose smo si razdelili, jih s slastjo pojedli in ostale so le drobtine.

četrtošolci

fotogalerija