V okviru letošnjega šolskega projekta Šport v Mirni Peči smo v ponedeljek, 30. 1. 2017, v 1. a izvedli športni dan. K sodelovanju smo povabili starše in stare starše učencev. Povabilu so se odzvali Gajin dedek in babica, ki sta nam predstavila tenis ter Aljažev oči, ki nam je predstavil gimnastiko. Po zajtrku smo se najprej v razredu z njimi pogovorili o njihovih športnih izkušnjah, treningih in medaljah. Gajin dedek nam je pokazal tudi različne pripomočke tenisačev, ki smo si jih z zanimanjem ogledali. Nato smo skupaj odšli v telovadnico pri stari šoli. V telovadnici smo si najprej ogledali gimnastične pripomočke, potem pa smo se pod vodstvom Aljaževega očka dobro ogreli. Sledilo je delo po postajah. Učenci so se preizkusili v igranju tenisa, namiznega tenisa, podiranja kegljev s teniško žogico, kotaljenjem in nošenjem teniške žogice po poligonu ter izvajanju različnih gimnastičnih elementov. Čas je zelo hitro minil in kmalu smo se morali obiskovalcem zahvaliti za prijeten športni dan.

Učenci so ob koncu športnega dne povedali nekaj svojih vtisov:

Klara: »Všeč mi je bilo, ko sta me Gajin dedek in babica naučila odbijati balon z loparjem.«

Brina: »Gimnastika z Aljaževim očkom mi je bila všeč.«

Tim-Lan: »Všeč mi je bilo, ko sem naredil lastovko.«

Gloria: »Všeč mi je bilo, da smo delali stojo pri gimnastiki.«

Urban: »Pink ponk mi je bil najbolj všeč.«

Lana: »Všeč mi je bilo, da smo delali stoje in prevale.«

Nuša: »Naredila sem špago pri gimnastiki.«

Tina Berkopec