V petek, 24. maja 2019, smo imeli učenci zaključek bralne značke, katere gost je bil Boštjan Gorenc Pižama. Prvo šolsko uro so imeli prireditev mlajši učenci, katerim je pripovedoval pravljice in so se ob njih izredno zabavali. Tretjo šolsko uro, pa je učencem od 5. – 9 razreda pripravil zanimivo predstavo. Spoznali smo, da prve pesniške zbirke ni napisal Valentin Vodnik. Povedal nam je koliko časa potrebuje, da prevede eno knjigo ter kaj so največje pasti, kako hitro si je zapomnil ime glavne junakinje v zgodbah Gospoda Gnilca in kaj je moral za to žrtvovati. Predstavil nam je tudi druge knjige, ki jih je napisal in prevedel. Kot upokojeni raper pa nam je zarepal še eno najnovejših pesmi, ki jih bodo uprizorili v novi predstavi. Med vsem naštetim se je smejala celotna avla.

Sledila je podelitev priznanj. Še posebej bučen aplavz so si zaslužili letošnji zlati značkarji.

Eva Z., 8. a