V sredo, 19. 2. 2020, je v športni dvorani Loka v Črnomlju potekalo področno prvenstvo za mlajše dečke v malem nogometu. Naši učenci so se v prvi tekmi pomerili z učenci OŠ METLIKA in po zelo dobrem začetku v prvem polčasu, povedli iz prostega strela. Gol za OŠ Toneta Pavčka je dosegel Filip Duh. V drugem polčasu so naši nogometaši ponovno zaigrali odlično in dosegli še dva zadetka. Ob koncu tekme pa je nasprotniku uspelo doseči gol za končni rezultat in zmago OŠ Toneta Pavčka s 3:1. V drugi tekmi so se nogometaši pomerili z vrstniki iz OŠ VINICA.. Ta tekma je bila zelo zanimiva in napeta. Kljub številnim priložnostim za zadetke, našim nogometašem to ni uspelo. Tekma se je končala z rezultatom 0:0 in sledili so kazenski streli. Nogometaši OŠ Toneta Pavčka so dosegli dva gola in dobili tekmo z rezultatom 2:0. Tako so osvojili prvo mesto v skupini brez poraza. Sledila je polfinalna tekma z domačini OŠ MIRANA JARCA. Po neodločenem rezultatu v prvem polčasu in zelo dobri igri tako v obrambi kot v napadu je sledil drugi polčas, kjer so naši nogometaši pokazali še boljšo igro in dosegli gol za vodstvo 1:0. Tekla je že zadnja minuta tekme, ko je nasprotnik prekinil naš napad in v protinapadu zadel gol za neodločenih 1:1. Ponovno so o zmagovalcu odločali kazenski streli, kjer pa so imeli že drugič več sreče nogometaši OŠ Mirana Jarca. Naši nogometaši so bili vidno potrti, saj so z zelo dobro igro konkurirali zelo dobrim domačinom. Na tekmi za tretje mesto so se nogometaši ponovno pomerili z nogometaši OŠ METLIKA in po odločnem začetku in borbeni igri v prvem polčasu prejeli nesrečni gol. V drugem polčasu so ponovno napadali in poskušali izenačiti, vendar jim to ni uspelo. Nasprotnik je zadel še en gol in tako zmagal s končnim rezultatom 0:2. Vidno potrti in utrujeni nogometaši OŠ Toneta Pavčka so kljub porazu prikazali dobre igre na vseh štirih tekmah in z malo več športne sreče dosegli še kakšno zmago več in uvrstitev med prve tri ekipe. Tako pa so zasedli nehvaležno vendar še vedno zelo dobro 4. mesto. Strelci za OŠ Toneta Pavčka so bili: FILIP DUH, ki je zadel dvakrat ter JURIJ JARC in BENO KOVAČIČ, ki sta zadela po enkrat. Za OŠ Toneta Pavčka so nastopili: NIK GOLE, FILIP DUH, JURIJ JARC, BENO KOVAČIČ, RIHARD OVNIK, BINE PARKELJ, MATEVŽ KUKMAN, GAŠPER ŽMAVC, JAKOB KREVS ter vratarja LAN BREGAČ IN JURE GAŠPERIČ, Učenci si za borbenost ter tehnično in taktično znanje zaslužijo zelo veliko pohvalo in čestitke.