V ponedeljek, 12. 4. 2021, je v spletnem okolju potekal 31. regijski otroški parlament, na katerem je sodelovalo 25 parlamentarcev iz širše Dolenjske in Bela krajine.

Našo šolo je zastopala učenka 9. a, Nuša Zajc.

Udeleženci so razpravljali na temo Moja poklicna prihodnost, ki je zavzemala pet podtem, in sicer:

• Moj poklic: skrbi, pričakovanja, znanja in veščine
  • Poti do mojega poklica
  • Poklici sedanjosti in poklici prihodnosti
  • Slovenija, Evropa, svet – pozitivno, negativno
  • Vpliv Covid-19 na izbiro poklica

Osnovnošolci so bili mnenja, da se bodo marsikateri današnji poklici ohranili tudi v bodoče, a se bodo morali zelo prilagoditi potrebam trga, da je pri izbiri poklica potrebno slediti lastnemu veselju ter da je čas epidemije le prehoden čas, ki bo do konca njihovega poklicnega izobraževanja izzvenel.

Debata je bila zelo konstruktivna, v njej pa je pomemben del prispevala tudi Nuša, ki ji je za končni izbor na nacionalni otroški parlament zmanjkal le en glas.

Kljub temu je na srečanju pustila pomemben pečat, za kar se ji iskreno zahvaljujem in čestitam.

Mentorica SUŠ OŠ Toneta Pavčka

Mojca Novak