lipaSvetovni dan miru, 22. september, smo v 1. triadi obeležili na prav poseben način. S sodelovanjem na eko likovnem natečaju »Pravljice za otroške sanje« v preteklem šolskem letu smo si prislužili pravo drevo. Dobili smo dišečo in zdravilno lipo, ki smo jo zasadili pred šolo.

Pozdravit nas je prišel tudi gozdar, gospod Miloš, in nam povedal marsikaj zanimivega o lipi. Veliko pa smo znali povedati tudi sami. Med zasaditvijo lipe so tudi učenci pripravili kratek program, kjer so povedali nekaj o lipi ter zapeli pesem o gosenici, ki se je spremenila v čudovitega metulja; metuljčke so tudi »spustili« na zelenico, da bodo delali družbo na novo zasajenemu drevesu.

Ker smo drevo poimenovali DREVO PRIJATELJSTVA, smo ob koncu vsi skupaj zaplesali ples prijateljstva. Sedaj pa si želimo, da bi se lipa v naši zemlji dobro počutila ter rasla skupaj z nami …

Darja Rugelj