Prvi športni dan smo namenili pohodu po bližnji okolici in izvedbi šolskega prvenstva v krosu. Trasa pohoda je bila naslednja: Postaja–Mali Kal–Orkljevec–Postaja. Učence so na poti spremljali razredniki in učeči učitelji. Izpred šole so odšli ob 8.20. Pot je bila razgibana in učenci so brez večjih težav premagali omenjeno traso pohoda. Učenci so se vrnili v šolo ob 10.00. Po malici so se odpravili k stari šoli, kjer so na šolskem igrišču izvedli še šolsko prvenstvo v krosu. Učenci in učenke so tekmovali po razredih, in sicer od 1. do 9. Tekmovali so po svojih najboljših močeh, najboljši pa so tudi izpolnili naša in svoja pričakovanja. Športni dan smo zaključili s podelitvijo priznanj prvim trem tekačem/tekačicam v posameznem razredu.

Boštjan Srovin