V ponedeljek, 25. 2. 2019, smo se učenci 5. razreda in razredničarki odpravili v šolo v naravi. Izpred šole smo že močno neučakani krenili ob 8. uri. Ker je bila pot do Ptuja dolga, smo imeli krajši postanek v Tepanju, kjer smo se okrepčali z malico. Ob 11. uri smo prispeli do doma Štrk. Sprejela sta nas upravnik in vodja doma. Namestili smo se v sobe in kar takoj odhiteli na uvodni sestanek, kjer smo dobili navodila za ves teden. Po predstavitvi smo imeli odlično kosilo. Po kratkem počitku se je ena skupina odpravila v telovadnico, kjer smo se seznanili z osnovami športnega plezanja, druga skupina pa je imela v naravoslovni učilnici delavnico o vremenskih pojavih.

Po večerji smo se odpravili še na večerni pohod, ki je bil ravno prav naporen, da smo se nato v rekordnem času umili in preoblekli v pižame ter polni lepih vtisov in prijetno utrujeni od dogodkov celega dne presenetljivo hitro zaspali.

Janž in Anže

svn1