V četrtek, 28. 3. 2019, smo drugošolci v naravoslovnem dnevu spoznavali čebele in med. Dan smo preživeli v mirnopeškem muzeju. Ogledali smo si paviljon Čebelji svet, v katerem smo s pomočjo interaktivnih vsebin spoznavali čebele. Naučili smo se veliko novega o čebelah, o tem, kako proizvajajo med, pa tudi o čebeljih družinah in vlogah posameznih članov družine. Paviljon sta nam predstavili ga. Ljudmila Bajc in ga. Mojca Lužar, obiskal pa nas je tudi Lucijin dedek Tone Režek, ki je čebelar že več kot štirideset let. O čebelarjenju res veliko ve in vse nas je s svojim pripovedovanjem in poučno razlago povsem prevzel.

V zanimivem dnevu smo izvedeli veliko novega, najbolj neverjetno pa se nam je zdelo tole dvoje:

– Medonosne čebele zamahnejo s svojimi krili v eni minuti kar 11.400-krat, kar slišimo kot brenčanje.

– Ena sama medonosna čebela lahko v svojem življenju nabere 1/12 čajne žličke medu.

Zanimivo, kajne?

Paviljon Čebelji svet nas je povsem navdušil. Odprt je vse dni v tednu in vabi, da ga obiščete tudi sami. Vstop je prost, ne bo vam žal.

drugošolci z  učiteljicama