Prvošolci in drugošolci so v okviru dneva dejavnosti videli delček življenja slepih in slabovidnih oseb.

Člani Medobčinskega društva slepih in slabovidnih Novo mesto in tiflopedagoginja Iva so nam predstavili pisavo slepih – brajico in pripomočke, ki jih slepi in slabovidni uporabljajo pri vsakodnevnih opravilih. Učenci so spoznali in preizkusili lupe, brajev pisalni stroj, brajevo tablico s pisalko, brajevoabecedo in časopis itd. Preizkusili so se v igranju šaha, ki je prilagojen slepim in slabovidnim. Srečali pa smo tudi psičko Asi, psičko vodičko, in spoznali njene vsakodnevne naloge.

Na tem mestu iskrena zahvala članom Medobčinskega društva slepih in slabovidnih Novo mesto ter tiflopedagoginji Ivi za izjemno predstavitev in zanimivo dopoldne.

​​​​​​​​​​Polona Zoran Perko