V sredo, 9. 10. 2019, se je šest učencev 6. razreda in en devetošolec udeležilo 19. Iger brez meja v Dolenjskih Toplicah. Igre so potekale na 15 postajah, na katerihso učenci morali pokazati medsebojno sodelovanje, svoje gibalne spretnosti in teoretična znanja. Preizkusili so se v naslednjih nalogah: lokostrelstvo, met kocke, najdaljši skok, kolo sreče, skok v vreči, met na koš, avto rally, iskanje žogice v temi, višina skupine, ugibanje zastav, skriti predmeti, kviz, vožnja s samokolnico, pobiranje želoda, žogica v vedro, strel na gol, tekmovanje s skiroji, mini golf, zgradimo in podrimo obzidje, hoja po deščicah ter kolesarski poligon. Učencem sta bili najbolj všeč nalogi ugibanje zastav in kviz vprašanja. Tekmovanje je potekalo po krožnem sistemu, pri katerem so si menjave postaj sledile vsakih osem minut. Po končanih igrah je sledila pogostitev ter razglasitev rezultatov. Učenci naše šole so osvojili 11. mesto med 15 ekipami.

Tadeja Moravec in Mojca Novak