V petek, 15. novembra 2019 smo na Osnovni šoli Toneta Pavčka že devetič pripravili Tradicionalni slovenski zajtrk v okviru projekta Dan slovenske hrane. Jedilnico in avlo smo skrbno pripravili in okrasili, za kar so poskrbeli učenci podaljšanega bivanja pod vodstvom učiteljice Simone Ogulin. Za brezhibno izvedbo in postrežbo je poskrbela skupina učencev predmetne stopnje, ki jih je usmerjala učiteljica in organizatorka prehrane na OŠ Toneta Pavčka Lea Gešman. Za fotografiranje in izdelavo prispevka za šolsko glasilo sta poskrbela učenca predmetne stopnje Rihard Ovnik in Maks Zupan pod mentorstvom učiteljice Simone Laknar Strahinić.  Ob 7.15 smo tako sprejeli učence šole skupaj z njihovimi starši in ostale učitelje. Častni gost je bil župan občine Mirna Peč g. Andrej Kastelic, ki je dogodek tudi otvoril. Šoli in vrtcu pa je ob tej priložnosti podaril 3 komplete namizne igre Vrt družine Dobrojed. Kratkemu uvodnemu programu s plesno točko učencev drugega razreda in učencev, ki obiskujejo ID plesne igre pod mentorstvom Staše Hočevar Zajc, ki so zaplesali na skladbo Romane Kranjčan, Zum zum zum, je sledila bogata pogostitev s tradicionalno slovensko hrano lokalne pridelave. Povabljenim smo, kot vsako leto, ponudili črni kruh, maslo, med, jabolka in mleko. Zajtrk se je odvijal do 8.00, ko je sledilo pospravljanje prostora in odhod k pouku. Povabljeni so bili nad hrano navdušeni, predvsem prvošolci, ki so si v večini privoščili še dodaten kos kruha z dobrotami. Hvala za naš super zajtrk.

Organizatorka prehrane Lea Gešman