V torek, 29. 9. 2020, smo v šoli obeležili Pavčkov dan in se tako spomnili pesnikovega rojstva. Prvo uro smo se pogovarjali o življenju Toneta Pavčka, drugo uro pa se napotili v dvorano, kjer nam je keramičarka in oblikovalka gledališke maske Gea Gerstenhofer predstavila svoj poklic. Pokazala nam je, kako se naredi gledališko masko. Na učencu je prikazala bolan izraz na obrazu. Po malici smo se preizkusili v vlogi igralca in se igrali pantomimo. Pri tem smo se veliko nasmejali. Sledil je ogled gledališke predstave Krst pri Savici. Zadnjo uro smo v skupinah zaigrali dialog. Ugotovili smo, da so nekateri učenci zelo dobri igralci. Kulturni dan je bil zelo zanimiv in poučen.

V šoli je na ogled likovna razstava Gee Gerstenhofer – njeni keramični izdelki so razstavljeni pred šolsko knjižnico.

Tinkara in Špela Krevs, 9. a