BOBER – tekmovanje v računalniškem razmišljanju

Tekmovanje je namenjeno učencem, ki jih zanima reševanje problemov. Poudarek ni na programiranju in poznavanju tehničnih podrobnosti s področja računalništva, ampak na zmožnosti računalniškega razmišljanja.

Na tekmovanju lahko sodelujejo učenci od 2. razreda osnovne šole naprej in dijaki srednjih šol oz. gimnazij. Tekmovanje je v osnovni šoli razdeljeno v 8 tekmovalnih skupin, v skupinah od 2. do 5. razreda tekmovanje poteka le na šolski ravni, učenci pa rešujejo tekmovalne naloge na listih. V skupinah od 6. do 9. razreda tekmovanje poteka na šolski in državni ravni, učenci pa tekmujejo preko tekmovalnega sistema na računalniku. Najboljši tekmovalci iz vsake šole dobijo bronasta priznanja. Natančni kriteriji so opisani v pravilniku tekmovanja. Tekmovanje se izvaja 45 minut.

Šolsko tekmovanje bo na OŠ Toneta Pavčka potekalo v naslednji terminih:

• ponedeljek, 15. 11. 2021 ob 7.30 za učence 2. in 3. razreda
  • sreda, 17. 11. 2021 ob 7.30 za učence 4. in 5. razreda
  • ponedeljek, 15. 11. 2021 ob 13.00,  za učence 6. do 9. razreda

Primeri lanski tekmovalnih nalog, se nahajajo na povezavi.

Učenci od 6. do 9. razreda se prijavijo na tekmovanje na povezavi, učenci od 1. do 5. razreda prijavo sporočite razredničarki.

Anja Luštek