V tednu od 19. 4. 2022 do 22. 4. 2022 smo v sklopu projekta Ekošole – Hrana ni za tjavendan, z učenci 1. triade preko dnevnih aktivnosti spoznavali temo zavržene hrane. Projekt smo otvorili z zgodbo o peku in kruhu, ki nas je lepo popeljala na pot razmišljanja o tem, kaj vse hrana lahko je, preden postane odpadek. Spoznavali smo tudi, kako hrano pravilno shranjujemo, da ostane čim dlje sveža, spoznavali kaj vse lahko odlagamo na kompost in zakaj je pomemben, raziskovali, kam gre hrana, ki jo zavržemo in iskali predloge za zmanjšanje količine zavržene hrane v šoli. Na hodniku je na temo projekta skozi celoten teden nastal skupen kotiček. Vsakodnevno smo v kotičku beležili tudi količino zavržene hrane v posameznem oddelku. Da je bilo vse skupaj še bolj zanimivo in napeto smo poleg tehtanja ostankov malice, tehtali tudi ostanke pri kosilu. Rezultati so bili zelo tesni. V torek, 26. 4. 2022 se je pri omenjenem kotičku zbrala celotna triada, kjer smo projekt zaključili z razglasitvijo zmagovalca, učenci pa so prejeli tudi zaveze, ki so jih kasneje v razredu najprej dobro prebrali, nato pa podpisali in se zavezali, da bodo znanje, ki so ga pridobili v tem tednu še naprej izkazovali v šoli ter ponesli tudi v svoje domove.

Nekaj fotografij si lahko ogledate na naslednji povezavi: https://drive.google.com/drive/folders/1xRFJoEnSQjAXclCoebApL8wvdVq6nSMH?usp=sharing