V sredo, 23. 11. 2022, je v športni dvorani Livada v Novem mestu potekalo področno prvenstvo v košarki za starejše dečke  Nastopilo je šest košarkarskih ekip. V skupini A so bile ekipe: OŠ Drska, OŠ Toneta Pavčka in OŠ Metlika. V skupini B so bile ekipe: OŠ Grm, OŠ Loka Črnomelj in OŠ Vavta vas. Naši košarkarji so se v prvi tekmi pomerili z učenci OŠ Metlika in po podaljšku izgubili z rezultatom 36 : 42. V prvi tretjini so se košarkarji OŠ Toneta Pavčka še privajali in iskali pravi pristop za igro. Že v drugi tretjini, ki so jo izgubili za eno točko, so zaigrali, tako kot znajo. Odlično so zaigrali v tretji tretjini in vodili že za 6 točk, žal pa so sledile črne minute zadnje tretjine, ko niso uspeli zadržati prednosti, ki so si jo priigrali. V sicer veliki želji po zmagi so v zadnjih dveh minutah naredili preveč napak in dovolili nasprotniku, da je izenačil rezultat. V podaljšku so bili uspešnejši nasprotniki in zmagali. Ekipa OŠ Metlika je postala tudi področni podprvak. V drugi tekmi so se naši košarkarji pomerili s košarkarji OŠ Drska in izgubili z rezultatom 33 : 61. Prvi dve tretjini sta bili zelo slabi, v tretji pa so košarkarji pokazali, da znajo zadeti koš, in tretjino tudi zasluženo dobili za 6 točk. Zmagovalka področnega prvenstva v košarki pa je na koncu postala prav ekipa OŠ Drska. Ekipa košarkarjev OŠ Toneta Pavčka je osvojila 5. mesto. Kljub porazoma so prikazali, da znajo in zmorejo igrati dobro košarko, z malo športne sreče bi lahko bili celo med prvimi tremi ekipami na področnem prvenstvu. V košarkarski ekipi starejših dečkov naše šole so nastopili: Lenart Kupljenik, Janž Progar Brinjevec, Matevž Fartelj, David Gorenc, Anže Rovšek, Nik Zupančič, Tilen Zore, Mark Kastelic, Žiga Kužnik, Ožbej Kajič, Jurij Hrastar in Gašper Žmavc. Najboljši strelci OŠ Toneta Pavčka so bili: Janž Progar Brinjevec (25 točk), Matevž Fartelj (11 točk), Lenart Kupljenik (9 točk), Mark Kastelic (8 točk), Anže Rovšek (8 točk), Nik Zupančič (3 točke), Jurij Hrastar (3 točke) in Žiga Kužnik (2 točki).

Učenci so se dostojno predstavljali in tekmovali z bolj izkušenimi nasprotniki.

Čestitke za borbenost in prikazano igro!