Mladi likovno nadarjeni so tokrat ustvarjali na tri teme – tihožitje, krajina in abstraktno slikarstvo. Vse slike so slikane v tehniki tempere in akrila. Od 128 likovnih del je strokovna komisija izbrala 79 likovnih del za razstavo. Iz naše šole je sodelovalo osem likovno nadarjenih učencev. Vsi likovno nadarjeni učenci so dobili priznanje – LAMUTOVO LIKOVNO PALETO.

Tokrat so izjemoma in tudi prvič podelili VELIKO NAGRADO natečaja. Za sliko Mirnopeška pokrajina jo je prejela Emiliana Pogačnik Ajdič, med osnovnošolci pa je PRVO NAGRADO prejel Drago Saje. Sara Bobnar je dobila POSEBNO NAGRADO ZA SLIKARSKO VZDUŠJE, Nuša Bobnar pa je prejela PRIZNANJE ZA SPOROČILNOST. Maša Drenik, Aneja Gorše, Tim-Lan Kocjan in Neja Smrke so prejemniki priznanj. Vsa dela so razstavljena v atriju Knjižnice Mirana Jarca Novo mesto. Vabljeni.