Osnovna šola Toneta Pavčka vsako leto obeleži rojstni dan našega pesnika s kulturnim dnem posvečenim spominu na njegovo življenje in delo.
Pavčkov dan smo začeli s šolsko kulturno prireditvijo in slavnostnim sprejemom prvošolcev v šolsko skupnost. Nato so učenci delo nadaljevali v delavnicah branja Pavčkovih pesmi in literarnega ter likovnega (po)ustvarjanja. Organizirali smo tudi plesno, dramsko, prevajalsko, glasbeno in računalniško delavnico ter delavnico spoznavanja rastlin v Pavčkovi deželi. Učenci 3. in 7. razreda so se tradicionalno odpravili v Šentjurij in obiskali Pavčkovo
domačijo, učenci 4. razreda pa so obiskali Muzej Lojzeta Slaka in Toneta Pavčka. Iskrena hvala Muzeju Lojzeta Slaka in Toneta Pavčka in Občini Mirna Peč za dolgoletno sodelovanje ob Pavčkovem dnevu ter kustosinjama ge. Ljudmili Bajec in ge. Ines Rupnik za odlični vodenji po muzejskih zbirkah v Šentjuriju in v Mirni Peči.

Povezava do fotografij: Galerija

Mojca Starešinič