Podaljšano bivanje

Podaljšano bivanje je oblika vzgojno-izobraževalnega procesa, ki ga šola organizira po pouku. Namenjeno je učencem 1., 2., 3., 4. in 5. razreda. Vanj se učenci vključujejo prostovoljno s prijavo. Podaljšano bivanje se prične ob 11.55 in traja do 16.05.

Vsebuje naslednje štiri elemente:

• prehrano (kosilo, popoldanska malica)
  • sprostitveno dejavnost
  • samostojno učenje in
  • ustvarjalno preživljanje časa.

Podaljšano bivanje poteka v 6. skupinah. Skupine vodijo naslednji učitelji:

1. skupina: Nina Košak
  2. skupina: Simona Ogulin
  3. skupina: Neža Dovžan, Ana Prešern
  4. skupina: Mojca Novak, Teja Bačar
  5. skupina: Staša Hočevar Zajc
  6. skupina: Tadeja Moravec , Barbara Štefula

UČILNICE, V KATERIH POTEKA PODALJŠANO BIVANJE:

5. ura 6. ura 7. ura 8. ura 9. ura
1. skupina 1. a 1. a 1. a 1. a 1. a
2. skupina 1. b 1. b 1. b 1. b 1. b
3. skupina 2. a 2. a 2. a 2. a 1. a
4. skupina   3. a 3. a 1. b 1. b
5. skupina   3.b 3. b 3. b 3. b
6. skupina   2. b 3. a 3. a 3. b

PRAVILA V PODALJŠANEM BIVANJU:

• Učenci odhajajo domov z avtobusi, peš ali s spremstvom osebe, katero zapišejo na soglasje v začetku šolskega leta. Vsako spremembo morajo starši sporočiti pisno.
  • Otrok, mlajši od 7 let, lahko odhaja domov samo v spremstvu osebe, ki je starejša od 10 let. Na začetku šolskega leta starši podpišejo pooblastilo, s katerim dovoljujejo, kdo lahko razen njih prihaja po otroka.
  • Starši, ko pridejo po otroka v podaljšano bivanje, se javijo na terasi pred učilnico in otroka počakajo pred vhodom v šolo.
  • Učitelji nismo odgovorniza igrače ali druge predmete, ki jih otroci prinašajo v šolo.
  • Glavni cilj podaljšanega bivanja ni reševanje domačih nalog, ampak kakovostno preživljanje prostega časa.
  • Podaljšano bivanje ne more v celoti nadomestiti domačega dela, zato je odgovornost staršev, da preverijo, če je njihov otrok opravil domačo nalogo, in mu po potrebi nudijo pomoč.
  • Za vprašanja smo učiteljice podaljšanega bivanja dosegljive na eAsistent-u ali na elektronskih naslovih, ki so objavljeni na spletni strani šole.