Drugošolci so se v sredo, 29. 5. 2024, odpravili v Novo mesto na pohod po Kettejevi učni poti. Učiteljica Darinka Pirc jo je ustvarila skupaj z učenci posebnega programa OŠ Dragotina Ketteja. V veliko veselje nam je bilo, da so nas prav nekateri izmed teh učencev na ta prelepi dan vodili preko mosta na Loki, po Župančičevem sprehajališču, se z nami povzpeli po Kettejevem drevoredu, nam pokazali Kettejevo hišo, kapitelj, Kettejev vodnjak, mestno hišo in grad Grm. Ob tem so nam povedali veliko zanimivosti. Ste vedeli, da je v Kettejevem drevoredu posajenih več kot tristo dreves? Mi tudi ne!

Ko smo se po osem kilometrov dolgi poti vrnili do OŠ Dragotina Ketteja, pa nas je tam čakalo še eno lepo doživetje. Učenci so nam pripravili nekaj prečudovitih glasbenih točk, skupaj pa smo tudi zapeli. Hvala našim gostiteljem za prečudovit dan in upamo, da se kmalu spet vidimo.

drugošolci z učiteljicama

Nekaj utrinkov s poti si lahko ogledate v fotogaleriji.