Prvošolci so si v knjižnici želeli izposoditi knjigo Sneguljčica in 7 palčkov, da bi jo prebrali pri pouku. V njej pa so našli pismo Sneguljčice, ki jih je prosila, da ji izpolnijo veliko željo in spremenijo njeno pravljico. Tako so učenci sami sestavili novo pravljico z naslovom Sneguljčica in 44 palčkov. Ker je prvošolcev ravno 44, jih je takoj naslednji dan Sneguljčica povabila, da so prav oni njeni novi palčki. Skoraj dva tedna jim je Sneguljčica vsak dan pisala in dajala različne naloge. Učenci so si morali izbrati palčja imena, si izdelati kape, ogledala in lučke, se naučiti nekaj palčjih pesmic ter ples. V četrtek, 24. 5. 2018, so na noči v šoli svojo pravljico predstavili staršem. Po predstavitvi so odšli proti gozdu, kjer jih je čakala prava Sneguljčica. Učence je pohvalila za trud in izvirnost. Povedala jim je, da je za nagrado v gozdu skrila zaklad. Skupaj s Sneguljčico so morali učenci najprej v gozdu poiskati in uspešno rešiti osem nalog. Te so jih pripeljale do zaklada. Vsak učenec je v spomin na noč v šoli prejel knjigo Sneguljčica. Ko so se učenci vrnili v šolo, jih je tam čakalo novo presenečenje, okusna večerja za katero so poskrbeli starši. Po večerji se je Sneguljčica poslovila od svojih palčkov. Te pa so čakale še športne igre na šolskem igrišču in ples v šolski avli. Okrog 23. ure so učenci zaradi prijetne utrujenosti v večini kar hitro zaspali. Zjutraj je bilo potrebno pospraviti svoje postelje in spalnici sta se spremenili nazaj v učilnici. Učence pa je čakal športni dan, ki so ga preživeli v družbi prijateljev iz vrtčevskih skupin Obuti mački in Baloni.

Najlepša hvala Sneguljčici in staršem, ki so pomagali pri izvedbi nepozabnega dogodka.

Tina Berkopec