V četrtek, 25. 5. 2023, je bilo na novomeškem stadionu Portoval področno prvenstvo v atletiki za osnovne šole. Na tekmovanju so nastopili tudi učenci naše šole. Najvišjo uvrstitev je dosegla Karin Brodnik iz 7. a, ki je v teku na 600m v kategoriji mlajših deklic osvojila izvrstno 1. mesto. Karin je celo tekmo pogumno narekovala tempo ter v finišu odbila vse napade nasprotnic

Odličen je bila tudi Maks Progar Brinjevec iz 7. b, ki je osvojil 2. mesto v teku na 300 m. Maks je bil prepričljiv od štarta do cilja. Bronasti medalji sta v teku na 60  osvojila Manca Saje iz 8. b pri starejših deklicah in Patrik Jarc iz 7. a pri mlajših dečkih. Oba sta se brez težav uvrstila v finalni tek. Tam sta po nekoliko slabšem štartu oba odlično finiširala ter si priborila 3. mesto.

Malo smole je imel Lovro Duh iz 7. b, saj je v teku na 600m v kategoriji mlajših dečkov osvojil 4. mesto. Lovro je nasprotnike spustil za odtenek preveč naprej. V samem finišu jih je odločno lovil, vendar mu je do medalje zmanjkalo nekaj metrov.

Vseh 5 odličnih atletov tudi resno kandidira, da se s svojimi rezultati prebije na državno prvenstvo. Če bodo uspešni, bomo videli do konca tedna.

Vsem našim učencem iskreno čestitamo za uspešne nastope.

OBVESTILO – ODLIČNI DOSEŽKI NAŠIH UČENK IN UČENCEV NA PODROČNEM TEKMOVANJU V ATLETIKI – ZMAGA KARIN BRODNIK V TEKU NA 600M IN ŠE 3 MEDALJE

Včeraj je bilo na novomeškem stadionu Portoval področno prvenstvo v atletiki za osnovne šole. Na tekmovanju so nastopili tudi učenci naše šole. Najvišjo uvrstitev je dosegla Karin Brodnik iz 7. a, ki je v teku na 600m v kategoriji mlajših deklic osvojila izvrstno 1. mesto. Karin je celo tekmo pogumno narekovala tempo ter v finišu odbila vse napade nasprotnic

Odličen je bila tudi Maks Progar Brinjevec iz 7. b, ki je osvojil 2. mesto v teku na 300 m. Maks je bil prepričljiv od štarta do cilja. Bronasti medalji sta v teku na 60  osvojila Manca Saje iz 8. b pri starejših deklicah in Patrik Jarc iz 7. a pri mlajših dečkih. Oba sta se brez težav uvrstila v finalni tek. Tam sta po nekoliko slabšem štartu oba odlično finiširala ter si priborila 3. mesto.

Malo smole je imel Lovro Duh iz 7. b, saj je v teku na 600m v kategoriji mlajših dečkov osvojil 4. mesto. Lovro je nasprotnike spustil za odtenek preveč naprej. V samem finišu jih je odločno lovil, vendar mu je do medalje zmanjkalo nekaj metrov.

Vseh 5 odličnih atletov tudi resno kandidira, da se s svojimi rezultati prebije na državno prvenstvo. Če bodo uspešni, bomo videli do konca tedna.

Vsem našim učencem iskreno čestitamo za uspešne nastope.

Dostopnost