Noč v šoli – 2. razred

Ne sprašujte, kako, ne sprašujte, zakaj, ampak v ponedeljek, 29. 5. 2023, se je na enem izmed dreves v bližini naše šole znašla metla. Pravzaprav dve! Skrivnostni obveščevalec je drugošolcem namignil, da sta z njiju sestopili dve koščeni, namrgodeni dami. Uganili ste! Drugošolci niso pomišljali niti za hip – kar poneslo jih je v gozd. Tam so v resnici našli dve metli. Njuni lastnici, coprnici Marni in Vandri sta na svoji večerni vožnji nad Mirno Pečjo pretirano klepetali, vozili vzporedno in nesreča je bila neizogibna. Drugošolci so imeli najprej nekaj pomislekov, saj o coprnicah krožijo kar strašljive zgodbe, ampak Marni in Vandri nista bili prav nič strašni. Kasneje, na večer, ko smo prespali v šoli, smo imeli čast prav osebno spoznati eno izmed njiju. Drugošolce je očarala s prijaznostjo, nežnostjo, zabavnostjo, mladostjo in seveda, z darilom. Zaradi vsega tega (in še česa zraven J) je bila noč, ki so jo drugošolci prespali skupaj v šolski telovadnici, nekaj posebnega.

Več pa povejo fotografije v fotogaleriji.

Staša Hočevar Zajc