V letošnjem šolskem letu smo že osmič zapovrstjo sodelovali v projektu Rastoča knjiga, katere cilj je poudariti pomen knjige, znanja in odličnosti slovenskega naroda ter spodbuditi ljudi k osebni rasti, kulturi in umetnosti. Ravno to smo želeli z letošnjo temo, temo povezanost, doseči pri naših učencih. Da se razvijajo, rastejo in udejstvujejo na različnih področjih. Na koncu smo ugotovili, da smo lahko povezani skoraj z vsako stvarjo, osebo. Vsak oddelek je o temi povezanosti razmišljal in ustvarjal besedne ter likovne izdelke, na podlagi katerih so bile ustvarjene razglednice, ki smo jih poimenovali “poveznice”. Na koncu projekta je vsak oddelek prejel kup poveznic vseh oddelkov. Tako so se lahko učenci, in tudi učitelji, na preprost način povezovali, ko so si ogledali likovne umetnine in spoznavali razmišljanja ostalih učencev posameznih oddelkov na izbrano temo.

Zadnje dejanje projekta smo obeležili s prireditvijo, ki je potekala v ponedeljek, 12. 6. 2023, v avli naše šole. Na njej smo podelili priznanja in nagrade najboljšim učencem, hkrati pa predstavili nekatera dela likovnega in besednega ustvarjanja, ki so jih učenci izdelali v sklopu projekta.

Poveznice si lahko ogledate na naslednji povezavi, fotografije prireditve pa v fotogaleriji.