V torek, 6. 6. 2023, smo imeli v 4. razredu tehniški dan.

Zgodaj zjutraj smo vzeli šolsko malico in se z avtobusom odpravili v Novo mesto. Najprej smo si ogledali Zdravstveno fakulteto, kjer smo se veliko novega naučili. Na enem predavanju smo s pomočjo lutke spoznali in utrjevali pridobljeno znanje o oživljanju. Pri naslednjem predavanju smo spoznali, kako je potrebno ravnati s starejšimi ljudmi in celo izkusili kakšno težo nosijo naše babice in dedki. Po dveh zelo zanimivih predavanjih smo lahko v jedilnici Zdravstvene fakultete pojedli malico in popili sok, ki so nam ga pripravili. Ko smo pojedli, smo se odpravili do Dolenjskega muzeja. Tam so nas že pričakale kustosinje. 4. a razred se je najprej odpravil na delavnico izdelave steklenih jagod, 4. b pa si je ta čas ogledal razstavo v muzeju. Po določenem času sta se razreda zamenjala. Ker smo se pri družbi že učili o kulturni dediščini, nam je bila razstava v muzeju zelo zanimiva, saj smo spoznali, da je Dolenjska prava zakladnica situl. Po končanem ogledu smo se odpravili na avtobus in nazaj do šole.

Pridobili smo koristne in zelo zanimive izkušnje.

Patricija Štrbuncl Jalovec

Fotografije se nahajajo v šolski fotogaleriji.