V ponedeljek, 13. 11. 2023, je v športni dvorani Livada v Novem mestu potekalo področno prvenstvo v košarki za starejše dečke. Nastopilo je osem košarkarskih
ekip. Naši košarkarji so se v prvi tekmi pomerili z učenci OŠ Metlika in izgubili z rezultatom 33:24. V prvi tretjini so se košarkarji OŠ Toneta Pavčka še privajali in
iskali občutke za igro. Že v drugi tretjini, ki so jo izgubili za eno točko, so zaigrali tako kot znajo. Odlično so zaigrali v tretji tretjini in se približali na dva koša zaostanka. Žal
so sledile črne minute zadnje tretjine, ko so naredili preveč napak in dovolili nasprotniku, da je prišel do lepe zmage.

V drugi tekmi so se pomerili s košarkarji OŠ Mirana Jarca Črnomelj in izgubili z rezultatom 32:42. Vse tretjine so bile dokaj enakovredne. V prvi so košarkarji zaostali
samo za eno točko, v drugi dveh so si nasprotniki priigrali nekaj več razlike in pripeljali tekmo varno do konca. Ekipa košarkarjev OŠ Toneta Pavčka je osvojila 5. – 8. mesto. Kljub porazoma so
prikazali, da znajo in zmorejo igrati dobro košarko. V košarkarski ekipi starejših dečkov naše šole so nastopili: MAKS PROGAR BRINJEVEC, MATEVŽ KUKMAN, MARK KASTELIC, ŽIGA KUŽNIK, GAŠPER ŽMAVC, JURE GAŠPERIČ, JAKOB KREVS, ROK NOVAK, URBAN ROZMAN, MARK GOLE, GAŠPER BREZAR in SVIT KREVS. Najboljši strelci OŠ Toneta Pavčka so bili: MAKS PROGAR BRINJEVEC (18 točk), MARK KASTELIC (14 točk), ŽIGA KUŽNIK (8 točk), JURE GAŠPERIČ (6 točk), ROK NOVAK (4 točke), MARK GOLE (2 točki), GAŠPER ŽMAVC (2 točki) in JAKOB KREVS (2 točki). Učenci so se dostojno predstavljali in tekmovali z bolj izkušenimi nasprotniki.

Čestitke za borbenost in prikazano igro!